Honours

Premier KO Winner / Runner-Up

1988       Ian Portas                         Roger Ellis

1989       Gascoine                          Roger Ellis

1990       Roger Ellis                        McKintosh

1991       Graham Linfitt                   McKintosh

1992       Craig Draper                      Martin Mumby

1993       Roger Ellis                        Stephenson

1994       Sean Coupland                  Alan Borrill

1995       Alan Borrill                        Sean Coupland

1996       Aaron Harvie                     Sean Coupland

1997       Sean Coupland                  Martin Mumby

1998       Alan Borrill                        Stuart Walters

1999       Alan Borrill                        Sean Coupland

2000       Alan Borrill                        Stuart Walters

2001       Alan Borrill                        Jason Sutton

2002       Alan Borrill                        John Martin

2003       Alan Othen                        Jason Sutton

2004       Miles Gooseman               Martin Mumby

2005       Martin Mumby                   John Martin

2006       Alan Borrill                         Dave Ball             

2007       Scott Taylor                        Adam Auckland

2008       Adam Auckland                 John Martin

2009       Dave Ball                           John Martin

2010       Hamish Falconer               Dave Ball

2011       James Thompson              John Martin

2012       Dave Ball                           James Thompson

2013       Harry Falconer                   Dave Ball

2014       Sam Haycock                     Dave Ball

2015       Dave Ball                           John Martin

2016       Dave Ball                           John Martin

2017       Ben Smith                          Dave Ball

2018       Dave Ball                           Danny Morrison

2019       Dave Ball                           Danny Morrison

2020       Not Played (Covid)  

2021       Not Played (Covid)

2022        Dave Ball                        Reece Newell      

2023        Reece Newell                James Dean Atkinson

2024        Dave Ball                      Rui Guerra

Premier Champions

1980       Cleethorpes Squash Club

1981       Kirmington 1

1982      

1983       Ross 1

1984       Bargate A

1985       Lincolnshire Life

1986       FWCA

1987       Scomarid

1988       Lincolnshire Life

1989       Lincolnshire Life

1990       Scomarid

1991       Marathon Sports

1992       Scaffolding Direct

1993       Body Studio

1994       RJA Spectrum

1995       Barrow Redbrooks

1996       Barrow Redbrooks

1997       John Clark Bodyworks

1998       Clee Leisure

1999       Humber Instruments A

2000       Humber Instruments A

2001       Listy's A

2002       Listy's A

2003       Listy's A

2004       Schwarz Bros

2005       O'Neil's

 2006      AFSquash1

 2007      AFSquash1

2008       Scunthorpe Squash 1

2009       Crystal Double Glazing

2010       Millfields

2011       Schwarz Bros

2012       String King Sports

2013       Millfields A

2014       Millfields

2015       AFSquash 2

2016       AFSquash 2

2017       AFSquash 2

2018       Cleethorpes Cricket Club A

2019       Cleethorpes Cricket Club A

2020       Not Completed (Covid)       

2021       Not Played (Covid)  

2022       Scunthorpe Squash

2023       Millfields

2024       Horncastle Squash Club

Div 1 KO Winner

1998       Paul Clark

1999       Mark Sellars

2000       Paul Hadfield

2001       Ian Mallender

2002       Steve Brewis

2003       Phil Nickells

2004       Steve Birkingshaw 

2005       Craig List

2006       Meirion Yeoman

2007       Andy Carr

2008       Kev Dickens

2009       Meirion Yeoman

2010       Sam Haycock

2011       Meirion Yeoman

2012       Lisa Tamplin

2013       John Tamplin

2014       Andy Germaney

2015       Jamie Hogwood

2016       Mike Jackson

2017       Jack Dunn

2018       Callum Williams

2019       Ian Portas

2020       Not Played (Covid)  

2021       Not Played (Covid)

2022       Adam Stevens

2023       Simon Baldwin

2024       Adam Stevens

Div 1 Champions

1998       Conoco A

1999       Birketts

2000       May Flower

2001       Conoco A

2002       BJP's

2003       App Frod A

2004       Paul Dyas Engineering

2005       Lloyds TSB

2006       Forks and Plant

 2007      AFSquash2

2008       Ashby Gas Services

2009       Paul Dyas Engineering

2010       Murray Burns

2011       AFSquash1

2012        AFSquash J&M Machining Services

2013       Ocean Blue

2014       Barrow Sports & Fitness B

2015       Dieter Nelson Planning Consultancy

2016       The Van Franchise

2017       AFSquash 3

2018       Dieter Nelson Planning Consultancy

2019       Team Tamps

2020       Not Completed (Covid)       

2021       Not Played (Covid)

2022        RAS

2023        Team App Frod JLC

2024        Millfields C

 Div 2 KO Winner

1994       Brian Barrett

1995       E Marshall

1996       Mark Bell

1997       D Bennett

1998       Mike Robinson

1999       Lindsay Evans

2000       Mark Tabor

2001       Adam Hannath

2002       Adam Johnston

2003       Paddy McDonald

2004       Scott Taylor

2005       Neil Crawshaw

2006       Ken Laird

2007       Billy Timms

2008       Tony Taylor

2009       Dick Taylor

2010       Darren Atkins

2011       Daniel Morrison

2012       Paul Taylor

2013       Al Shaw

2014       Stuart Lister

2015       Lisa Tamplin

2016       Phil King

2017       Rui Guerra

2018       Mally Kitt

2019       Adam Stevens

2020       Not Played (Covid)  

2021       Not Played (Covid)

2022       No Competition

2023       No Competitionj

2024       Andy Barlow

Div 2 Champions

1988       Marsh Remnants

1989       Insertech

1990       SCMA

1991       Kirmington Mixed A

1992      

1993       E&M Carpets

1994       SCM Misfits

1995       Glanford Leisure Centre

1996       Hydro

1997       Freshney Butchers

1998       Louth Squash Club

1999       Volvo Transport

2000       P.W. Structural

2001       141ers

2002       J.W. Sports

2003       Humberside Instruments B

2004       App Frod B

2005       AFSquash5

 2006      Millfield's Misfits

2007       Scunthorpe Squash

2008       Pickston Signs

2009       AFSquash 5

2010       Goshtech

2011       AFSquash J&M Machining Services

2012       LOR A

2013       Listys B

2014       AFSquash6

2015       Centrica Energy

2016       AFSC Sports Massage Therapy

2017       Dieter Nelson Planning Consultancy 

2018       Cleethorpes Cricket Club Ladies

2019       Chichester Boys

2020       Not Completed (Covid)       

2021       Not Played (Covid)

2022       No Competition

2023       No Competition

2024       Enerco at Scunthorpe Squash

 Div 3 KO Winner

1994       M. Stringer

1995       Alan Nesbitt

1996       Pat Beasley

1997       Pat Beasley

1998       Ian Mallender

1999       Ian Mallender

2000       Dave King

2001       James MacDonald

2002       Matthew Barber

2003       Scott Taylor

2004       Neil Crawshaw

2005       Andy Newton

2006      Chris Panton

2007       Kev Dickens

2008       Mike Page

2009       Sam Haycock

2010       Harry Falconer

2011      Scott Barker

 Div 3 Champions

1981       Bargate C

1982       Crest Hotels

1983       LOR

1984       Ross C

1985      

1986       N Baxter

1987       SCMA

1988       Sunday Set

1989       Ross Cavaliers

1990       Conoco

1991       Ross Kirmans A

1992       Redbrook Swallows

1993       Ross Kestrels

1994       Birketts

1995       NSCC

1996       Exxtor

1997      

1998       Murray Burns

1999       Jasons Old Boys

2000       Murray Burns

2001       J. W. Sports

2002       LOR Forties

2003       App Frod C

2004       Barrow Boys

2005       Total LOR B

 2006      Wide Awake Boys

2007       C&G Welding

2008       Clee Builders Merchants

2009       Goshtech

2010       Norfolk Optics

 2011      Wide Awake boys

 Div 4 KO Winner

1994       S Morley

1995       Mark Bell

1996       Graham Stamford

1997       Steve Lound

1998       Richard Hewitt

1999       Andy Carr

2000       Billy Timms

2001       Matty Barber

2002       Richard Taylor

2003       Stuart Cowley

Div 4 Champions

1985       IBT B

1986       SCM

1987       Abbey National

1988       Humbertherm A

1989       Kirmington H

1990       Clee C

1991       Redbrooks

1992       Broughton

1993       Forrester Boyd B

1994       Grimsby Civil Service B

1995       Rugby Cement

1996       Mirracare Exiles

1997       Volvo Transport

1998       LOR B

1999       Clee Builders Merchants

2000       LOR

2001       Conoco B

2002       Appleby Frodingham C

2003       Sleepers                           

Div 5 KO Winner

1999       P Robson

2000       Craig Stevens               

Div 5 Champions

1985       Expanded Piling B

1986       LOR C

1987       Scartho C

1988       Kirmington H / Immingham PA

1989       Immingham PA

1990       Grimsby LC / Broughton / CCC

1991       Misfits

1992       Forrester Boyd

1993       Ross mixed

1994       Louth Rebels

1995       Barrow Mixed

1996       Glanford 2nds

1997      

1998      

1999       LOR C

2000       Lincs Leisure

2001       Barrow SC                             

Secretary of the Year

1993       P Meech

1994       John Grest

1995       Colin Hamilton

1996       Maureen Oughton

1997       Dennis Savill

1998       Angela Murgatroyd

1999       Steve Lound

2000       John Outhouse

2001       Steve Borsberry

2002       Keith Haycock

2003       Alan Dann

2004       Peter Hindmarsh

2005       Graham Barlow

 2006      Keith Haycock

2007       Sue Wheeler

2008       Keith Haycock

2009       Dieter Nelson

2010       Keith Haycock

 2011      Keith Haycock

2012       Peter Hindmarsh

2013       Ed Walton

2014       Keith Haycock

2015       Chris Deakins

2016       Nick Snowden 

Colin Burnett Memorial

1989       Terry Jacklin

1990       Lindsey Evans

1991       John Outhouse

1992       Malcolm Parker

1993       Angela Murgatroyd

1994       Mick Mulligan

1995       John Outhouse

1996       Mick Hallam

1997       Steve Boulton

1998       Pete Wood

1999       Lindsey Evans

2000       Mbugua Gita

2001       Ian Mallender

2002       Martin Mumby / Peter Hindmarsh

2003       Roger Ellis

2004       Peter Hindmarsh 

2005       Peter Hindmarsh

2006       Eddie Docherty

2007       Andy Carr

2008       Eddie Docherty

2009       Mike Hallam

2010       Roger Stone

 2011      Peter Hindmarsh

2012       Roger Ellis

2013       Brian Barrett

2014       Ian Shaw

2015       Paul Taylor

2016       Lawrence Jones

2017       Lawrence Jones

2018       Lawrence Jones

2019       Eddie Docherty

2020      No Tournament (Covid)

2021      No Tournament (Covid)

2022       Roger Ellis

2023       Ian Boyers

2024       Lawrence Jones / Roger Ellis

John Barrett Trophy (Young Player of the Year)

2006       Hamish Falconer

2007       Luke Heath

2008       Sam Haycock

2009       Charlotte Kirkwood

2010       Harry Falconer

2011       Millie Soulby

2012       Lucy Soulby

2013       Harry Falconer

2014       Callum Williams

2015       Ben Smith

2016       Erin Tamplin

2017       James MacDonald

2018       Ben Smith

2019       Oliver Drewett

2020       Not Awarded (Covid)

2021       Not Awarded (Covid)

2022        Adam Stevens

2023        Sam Stephenson

2024        Owen Carter